TUMMYTOX blogs.

Pomoc! V lete som nafúknutá ako balón!

Poznáš ten nepríjemný pocit napätosti v bruchu a pocit, akoby si bola nafúknutá ako balón? Asi vieš, že sa tieto ťažkosti v lete ešte zdvojnásobia... 

V lete, keď schováme veľké svetra a vytiahneme zo skrine krátke šaty, biológia nie je práve najlepšia kamoška. Nohy nám často opuchnú tak, že sú nám dokonca malé aj najobľubenejšie sandály. Prečo nám to leto robí? A ako proti tomu bojovať? To ti odhalíme v našom novom článku...  

image

Prečo sa v lete častejšie objavujú opuchy?

Opuch a nadúvanie nie sú nič iné ako prebytočná voda a toxíny, ktoré zostávajú v našom tele. Aj v zime môžeme mať problémy s opuchmi, ale v lete sa tieto problémy zdvojnásobia. Prečo? V dôsledku tepla sa naše žily rozširujú a voda sa hromadí v tele. Žily nevytvárajú dostatočný tlak, aby pretlačili tekutiny smerom do stredu tela, smerom k orgánom, aby ju správne distribuovali a naše telo je v celkovej nerovnováhe.

Nafukovanie môže byť spôsobené, okrem zadržiavania prebytočnej vody, aj tráviacimi problémami, keď telo produkuje príliš veľa plynov alebo sa črevá nepohybujú správne. Inými slovami, nadúvanie spôsobuje zadržiavanie nadmerného množstva tekutiny alebo plynov v našom tráviacom systéme.

Dnes sme pre vás preto pripravili niekoľko tipov, ako tomu zabrániť, aby ste mohli s hrdosťou skočiť do nových bikín alebo nosiť obtiahnuté tričká!

Pravidlo 1

Pi, pi a ešte raz pi! Tak podporíš fungovanie obličiek a vylučovanie moču. Špeciálne v lete musíš svoj deň začať pohárom vody. Samozrejme, nemyslíme Coca Colu alebo iné sladené nápoje. Pi veľa čistej vody a zeleného čaju. Existujú aj viaceré rastliny, ktoré pomáhajú vylučovať nadbytočnú vodu, napr. aníz, púpava, fenikel, breza a i. Niektoré z nich nájdeš aj v  našich čajoch Daily Kick & Sleep Tight Tea, ktoré účinne bojujú proti nafúknutosti a pomáhajú dosiahnuť ploché bruško.

Pravidlo 2

Zníž príjem soli, pretože stimuluje zadržiavanie nadbytočnej vody v tele. Náš denný príjem by mal byť 3 - 5 g, ale často konzumujeme asi 11 g. soľ sa do nášho tela dostáva veľmi ľahko, pretože sa vyskytuje takmer vo všetkých potravinách, dokonca aj v tých, v ktorých by si to nikdy neočakávala. Potraviny, ktoré obsahujú veľa soli, sú: syr, orechy, údeniny, rôzne snacky a podobne. Tak sa im v lete vyhni.

Ak si zavodnená, vidíš že máš opuchnuté nohy, ruky a tvár, vyskúšaj náš Draining Drink. Je to 100 % prirodný drink na odvodnenie, ktorý podporí lymfatický systém a za pár dní vďaka nemu uvidíš ten rozdiel

Pravidlo 3

Viac sa hýb. Cvičenie zvyšuje spotrebu soli aj tekutín. Ak veľa sedíme aj nafukovanie sa zhoršuje. V noci si môžeš skúsiť podložiť pod nohy vankúš, aby si podporila prietok tekutín v tele. 

Pravidlo 4

Jedz čo najviac sezónneho ovocia a zeleniny, ktorá obsahuje do 90 ˇvody. Napríklad melón, paradajky, uhorky, jahody... Vyberaj si potraviny s nízkym obsahom tuku a s vysokým obsahom bielkovín, napríklad ryby

Pravidlo 5

Začni užívať probiotikáNevyvážená strava, v ktorej prevládajú nekvalitné tuky a jednoduché cukry, škodí našej mikroflóre. Najmä, ak neješ dostatok vlákniny. 

Ak neješ dosť ovocia, zeleniny, celozrnných obilnín, negatívne ovplyvňuješ množstvo dobrých baktérií a dôsledkom je nevyrovnaná mikroflóra, nadvláda škodlivých baktérií, čo môže viesť k nadmernej tvorbe plynov a nadúvaniu.

Slimbiotics kapsuly sa postará o úplnú rovnováhu a čistú a zdravú črevnú mikroflóru. Obsahujú zložky, ktoré zabezpečia správne trávenie a zbavujú pocitu nafúknutosti. A vďaka obsahu inulínu môžu navyše zastaviť nadmerné pocity hladu!  

Pravidlo 6

Pridaj tráviace enzýmy. Ak ješ veľa spracovaných potravín a fast foodu, pravdepodobne máš znížené množstvo enzýmov v tele, a preto jedlo netráviš tak dobre, ako by si mala, a dochádza k tráviacim ťažkostiam a nadúvaniu. 

Ak do svojej výživy pridáš tráviace enzýmy vo forme výživových doplnkov, pomôžeš svojmu telu ľahšie tráviť potravu, zlepšíš vstrebávanie dôležitých živín a znížiš riziko bolestí brucha. 

Happy Enzymes ti pomôžu využiť všetky živiny z jedla, lepšie tráviť a zbaviť sa nepríjemných tráviacich problémov.  

Slim Detox – dokonalé riešenie na odstránenie nafukovania

Tento balíček obsahuje úplne všetko, čo potrebuješ, aby si sa toto leto na pláži objavila so sebavedomím, ktoré si zaslúžiš – zabudni na skrývanie sa pod širokými tričkami – teraz môžeš konečne ukázať ploché bruško!

Daily Kick a Sleep Tight čaje ti prečistia telo a pomáhajú spašovať kalórie, Draining Drink ťa zbaví zbytočnej vody, kvôli ktorej si nafúknutá a opuchnutá, a Slimbiotics a Happy Enzymes ti zabezpečia správne trávenie a pomôžu dosiahnuť ploché bruško.