TUMMYTOX blogs.

MÔŽE TI JOGA POMÔCŤ SCHUDNÚŤ?

Možno sa pýtaš, či ti pár minút pokojného, hlbokého dýchania a zdanlivo nie príliš vyčerpávajúceho cvičenia pomôže schudnúť... Mnoho ľudí sa domnieva, že tempo cvičenia jógy je príliš pomalé, a preto nemôže spaľovať dostatok kalórií, aby sa pri tom chudlo. Existuje ale mnoho zaprisahaných priaznivcov jogy, ktorí tvrdia, že je to skvelý spôsob, ako schudnúť a získať štíhle a zdravé telo.

image

Joga vyžaduje veľa duševnej sily, vytrvalosť a pružnosť tela. To však nie je jediný spôsob, ako pomáha v boji proti kilogramom.

Prečo ti teda odporúčame vyskúšať jogu?

Spaľuje kalórie

Počas jednej hodiny cvičenia jogy zvyčajne spálime 180 až 360 kalórií. Joga posilňuje svaly a spotrebováva veľa energie, ktorú telo čerpá z tukových zásob. Čím dynamickejšie a intenzívnejšie cvičenie, tým viac energie telo spotrebuje.

Zrýchľuje metabolizmus

Niektoré techniky jogy majú priaznivé účinky na trávenie a urýchľujú ho. Niektoré jogové pozície, čiže asány, pomáhajú masírovať žľazy a gastrointestinálny trakt, a vďaka tomu sa zlepšuje zažívanie.

Znižuje stres

Štúdie ukazujú, že počas cvičenia bežnej jogy úroveň stresu výrazne klesá a následne sa znižuje aj hladina hormónu kortizolu. Kortizol v tele spomaľuje metabolizmus, zvyšuje hladinu cukru v krvi, krvný tlak, brzdí imunitný systém a v tele sa potom kvôli tomu začínajú hromadiť kilogramy. Vďaka joge sa učíš rôznym praktikám, vrátane meditácie, učíš sa lepšie kontrolovať stres, a tým tiež predchádzaš emocionálnemu prejedaniu.

Porozumieš svojmu telu

Počas jogy sa naučíš starostlivo sledovať svoje vlastné telo, čo potom možno preniesť do každodenného života. Následne sa naučíš lepšie porozumieť potrebám svojho tela a rozpoznať skutočný hlad a sýtosť.

Sebadôvera

Rýchlo zaznamenáš prvé zmeny a pokrok, zlepší sa flexibilita tvojho tela a tvoja celková pohoda. A to ťa bude ďalej motivovať a povzbudzovať k cvičeniu.

Ako dosiahnuť rýchlejšie výsledky?

Ak chceš dosiahnuť ešte rýchlejšie výsledky, vyskúšaj niektorý z našich prípravkov, ktoré ti pomôžu podporiť spaľovanie tukov a urýchliť chudnutie.

Produkty pre Vás

DETOX & CHUDNUTIE
-49%
Špeciálna cena 22,99 € Bežná cena 44,98 €
Zobraziť produkt