TUMMYTOX blogs.

Ako si prečistiť telo za 7 dní?

Čo sa ti vybaví ako prvé, keď počuješ slovo detox? Určite si predstavíš nejakú škaredú polievku a zelený nápoj, ktorý musíš piť so štipcom na nose. Áno, naše babičky vraveli, že žiadny liek nechutí dobre. Ale detox (alebo očistenie tela) nemusí byť nutne nepríjemný.

Čo keby sme ti povedali, že prečistenie tela s našimi tipmi je fakt jednoduché? Odvážila by si si sa to vyskúšať? Čítaj ďalej a zisti to.

Pravdepodobne si už počula slovo detox a sme si isté, že vieš, čo to znamená, ale možno si nie si stopercentne istá, ako to funguje.

Detox je prirodzený proces, pri ktorom sa telo čistí od toxínov, ktoré sa v ňom nahromadili, čím znižuje zaťaženie životne dôležitých orgánov a zaisťuje lepšie fungovanie celého organizmu.

Možno ťa zaujíma, ako sa tieto toxíny vôbec dostanú do tvojho tela? Všetko, čo nás obklopuje, a všetko, čo prijímame alebo užívame, môže mať škodlivé následky pre naše telo. Od nezdravého jedla, liekov, kozmetiky až po znečistený vzduch. A práve preto, že zaťažujeme telo týmito vecami každý deň, je nutné telo občas očistiť. Preto odporúčame, aby si robila detox aspoň 2-krát ročne počas 7 dní a robila ho naozaj dôkladne. Ako? Odhalíme nižšie!

Psychicky sa na to priprav

Nenechaj sa zastrašiť, detox nie je žiadne strašidlo v skrini, ale určitú obeť vyžaduje. Preto je najlepšie sa duševne pripraviť na akúkoľvek výzvu, na ktorú sa chystáš.

Čo môžeš a čo nesmieš

Detox je predovšetkým vnútorná očista tela od dôsledkov nezdravého životnému štýlu. To znamená, že sa budeš musieť rozlúčiť s kávou, alkoholom, sladkosťami a rýchlym občerstvením aspoň na 1 týždeň. Dobre, prvý krok sa ti môže zdať nemožný - kto je schopný sa toho vzdať na celý týždeň?! Ale priznajme si to - alternatívny existujú skoro k všetkému a nikdy nevieš... možno sa ti budú páčiť tak, že v nich budeš pokračovať aj po detoxe. Tu nájdete alternatívu TummyToxu pre vašu rannú kávu.

Čomu sa musíš vyhnúť:

 • alkohol a cigarety
 • mlieko a mliečne výrobky (najlepšie je nahradiť ich rastlinnými alternatívami - naše obľúbené je mandľové mlieko!)
 • káva
 • uhľohydráty (chlieb, sušienky, koláče, cestoviny, ryža, jačmeň, ovos)
 • sušené ovocie

Čo môžeš jesť:

 • ovocie a zelenina
 • ryby, chudé červené mäso, kurča (bez kože)
 • vajcia
 • fazuľa, cícer, šošovica
 • orechy, semená (nesmažené, nesolené)
 • čaj (zelený, biely alebo čierny bez kofeínu)

Začni ráno správne

Dopraj svojmu telu extra podporu hneď ráno! Najlepšie je začať deň pohárom vlažnej vody alebo ešte lepšie, šálkou horúceho čaju. Náš Daily Kick Tea je skvelý na posilnenie metabolizmu a nakopnutie tela hneď ráno. Okrem toho povzbudí očistu tela a dá ti extra dávku energie.

Môžeš ho použiť ako náhradu kávy, pretože obsahuje zelený čaj, ktorý sa odporúča najmä na detoxikáciu! Ostatné zložky (žihľava, fenikel, púpava a rasca) odstránia nadúvanie a začnú proces spaľovania tukov. Ak to nie je dokonalosť sama, potom nevieme, čo to je.

Pi viac vody

Pi aspoň 2 litre vody denne. Voda pomáha vylučovať toxíny a nadbytok sodíka, ktorý môže spôsobiť nadúvanie. Tiež sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd, takže sa uisti, že piješ dosť tekutín pred jedlom aj počas jedla.

Náš Draining Drink ti s tým môže pomôcť. Stimuluje lymfatický systém k vylučovaniu prebytočnej vody a toxínov a zároveň čistí pečeň. Má skvelú malinovú chuť, jednoducho ho zmiešaš s 1 litrom vody a ráno ho vypiješ. Vďaka tomu si už v polovici denného odporúčaného príjmu tekutín 2 litre!

Pridaj probiotiká

Zdravie sa začína zdravým trávením. Tráviaci systém chráni telo pred toxínmi a chemikáliami a bez zdravého tráviaceho systému nemôže naše telo získať potrebné živiny. Tráviaca sústava sa skladá z miliónov baktérií, ale ak nie je rovnováha medzi "dobrými" a "zlými", môžu nastať vážne zdravotné problémy, vrátane nárastu hmotnosti a výkyvov nálady.

Kapsuly Skinnybiotics obsahujú ideálne množstvo probiotík, ktoré zaistia perfektnú rovnováhu a čistú a zdravú črevnú mikroflóru.

Večer si dopraj malú wellness kúru

Denná masáž pokožky krúživými pohybmi zlepšuje krvný obeh a detoxikáciu kože. Toho môžeš dosiahnuť pomocou našej masážnej pomôcky, ktorú získaš zdarma v balíčku Zbohom celulitída! Zahrň Draining Drink do svojej rannej rutiny a počas sprchovania si aspoň 5 minút premasíruj pokožku.

Venuj noc kompletnej regenerácii

Dobrý a kvalitný spánok každú noc (t.j. 8 hodín spánku!) je zásadný pre zdravie tela a prirodzený proces detoxikácie. Dobrý nočný spánok zaisťuje, že sa tvoje telo očistí od toxínov, ktoré sa nahromadili počas dňa a zároveň reorganizuje mozog.

S naším čajom Sleep Tight Tea dosiahneš maximálnu nočnú regeneráciu. Jeho super ingrediencie (pomarančová kôra, mäta pieporná, citrónová tráva, medovka a chmeľ) pomôžu telu odpočívať, čistiť a regenerovať počas spánku a pripravovať telo na nový deň!

Tak ako sa ti to pozdáva? Nebude to také ťažké, že nie? :) Len 7 dní a tvoje telo ti bude nesmierne vďačné! Okamžite si všimneš tú zmenu, budeš sa cítiť lepšie a plná energie!

Produkty pre Vás

KÁVA SPAĽUJÚCA TUK
-55%
Špeciálna cena 26,90 € Bežná cena 59,97 €
Zobraziť produkt