TUMMYTOX blogs.

Šesť tipov na letnú starostlivosť o vlasy (s nápadmi na účesy!)

Leto je tu a s ním aj nekonečné dni pod slnkom! Si na pláži, natieraš sa opaľovacím krémom a chrániš si oči štýlovými slnečnými okuliarmi. Ale čo tvoje krásne vlasy? Spaľujúce slnko, horúčava, chlór v bazénoch, morská voda a suchý vzduch - to všetko vážne poškodzuje tvoje vlasy a pokožku hlavy!

6 summer hair care tips

Či už bojuješ s lámavosťou a vypadávaním vlasov, alebo sa len snažíš udržať si zdravý lesk, letná starostlivosť o vlasy je nevyhnutná! Čítaj ďalej, aby si odhalila tajomstvo, ako si udržať dokonalé a úžasné vlasy počas celého leta!

Daň za zábavu na pláži

Zatiaľ čo si užívaš slnečný deň pri mori, tvojim vlasom to škodí viac, ako si pravdepodobne uvedomuješ. Silné slnečné lúče môžu vlasy zbaviť vlhkosti a oslabiť ich štruktúru, takže sú suché, krehké a náchylné na lámanie. Navyše UV žiarenie môže poškodiť pokožku hlavy a časom spôsobiť vypadávanie vlasov!

Slnko však nie je jediný problém. Možno si si všimla, že po plávaní v bazéne alebo v mori sú tvoje vlasy drsné a vyzerajú matne. Je to preto, že slaná voda a chlór z bazénov môžu ovplyvniť prirodzené oleje v tvojich vlasoch. 

Ak si chceš udržať zdravé a dlhé vlasy, mala by si sa o ne počas leta dobre starať! Takto sa môžeš vyhnúť veľkému strihaniu v jeseni.

Šesť zásad starostlivosti o vlasy, ktoré by si mala začať v lete dodržiavať

Počasie síce neovplyvníš, ale môžeš prehodnotiť svoju súčasnú starostlivosť o vlasy. Možno už robíš chyby, ktoré brzdia rast tvojich vlasov a pomaly ich menia na krepovitý chaos.

Tepelná úprava a sušenie vlasov obyčajným uterákom sa v lete neodporúča, pretože spôsobujú lámavosť vlasov a náchylnosť na štiepenie končekov. Ďalšou chybou je nosenie pevných copov a drdolov. Tie môžu veľmi namáhať pokožku hlavy a pramene vlasov, čo vedie k ich lámaniu a dokonca k vypadávaniu.

1. Udržuj vlasy hydratované 

Staraj sa o svoje vlasy! Produkty, ako sú bezoplachové kondicionéry, oleje a ochranné spreje, pomáhajú udržať vlhkosť a dodajú vlasom hebkosť a lesk. Doplň ich šatkou alebo gumičkou, aby si predišla vysušovaniu vlasov slnkom. Pomôže to tiež zachovať žiarivú farbu tvojich vlasov!

2. Vyskúšaj prirodzené sušenie

Daj svojim vlasom prestávku od tepelných stylingových pomôcok a fénov a nechaj ich uschnúť prirodzene, kedykoľvek je to možné. Nielenže tým minimalizuješ poškodenie vlasov teplom, ale zároveň im dodáš nádych prirodzenej krásy bez námahy.

3. Zahoď drsný uterák

Pri sušení vlasov nahraď bežný uterák mäkkým uterákom z mikrovlákna. Tieto uteráky sú navrhnuté tak, aby účinne absorbovali vlhkosť bez toho, aby spôsobovali trenie alebo poškodzovali pokožku hlavy. Zabraňujú tak krepovateniu a lámaniu vlasov a zanechávajú ich zdravšie a hladšie.

4. Zlepši svoj spánok 

Vymeň bavlnené obliečky na vankúše za hodvábne alebo saténové. Tieto luxusné tkaniny pomáhajú vlasom udržať vlhkosť z vlasových prípravkov a prírodných olejov a znižujú trenie, ktoré môže viesť k zamotávaniu, krepovateniu a lámaniu. Vďaka tejto jednoduchej zmene sa budeš budiť s jemnejšími a lesklejšími vlasmi!

5. Štýlové a voľné účesy

Pokiaľ ide o účesy, vyberaj si také, ktoré ti nebudú ťahať vlasy ani pokožku hlavy. Nízky cop alebo tužidlo sú síce skvelou záchranou, keď ti dochádza čas, ale vďaka týmto 3 účesom budú tvoje vlasy rýchlo chránené, mimo tvojej tváre a budú vyzerať úžasne!

  • Messy bun (Neporiadny drdol): Predkloň sa a zopnit si vlasy do vysokého chvosta na vrchu hlavy. Vlasy stoč do drdolu a upevni gumičkou. Roztiahni drdol, aby bol menej napnutý.
  • Zapletený drdol: vlasy si ako zvyčajne zopni do chvosta. Potom ho stoč do drdolu a upevni ho sponkami.
  • Voľný holandský cop: začni na temene hlavy a vlasy si rozdeľ na 3 pramene. Pravý prameň prekríž pod stredným prameňom a zopakuj to s ľavým prameňom. Teraz vezmi malú časť vlasov po stranách a pridaj ju k prameňu pred jeho prekrížením. Postupne zapoj všetky vlasy, ktoré zostali po stranách. Zabezpeč vrkoč gumičkou a jemne ho rozpleť, aby si minimalizovala napätie a vytvorila väčší objem.

Zdravé vlasy začínajú vo vnútri

Je ľahké podľahnúť vábeniu zázračných prípravkov na starostlivosť o vlasy vo chvíli, keď zbadáš, že sú tvoje vlasy poškodené. Hoci tieto výrobky môžu priniesť určité výhody, je dôležité si uvedomiť, že skutočné zdravie vlasov presahuje rámec povrchovej liečby. Žiadne hĺbkové kondicionéry nenapravia slabé vlasy!

Či už bojuješ s nadmerným vypadávaním a lámavosťou vlasov, alebo si len chceš nechať narásť ofinu, ktorú si si dala ostrihať, musíš myslieť na výživu. Konkrétne na vlasové doplnky s dôležitými živinami, ktoré posilnia tvoje lámavé vlasy.

Ak patríš k ľuďom, ktorí sa nezaobídu bez tepelného stylingu alebo farbenia vlasov, ale chceš sa vyhnúť ich lámaniu, vyskúšaj gumové cukríky Hair Care Gummies. Obsahujú vysokú dávku skrášľujúceho vitamínu biotínu a 12 ďalších dôležitých živín, ktoré posilnia tvoje vlasy a udržia ich zdravé.

 

Ak hľadáš niečo na podporu rastu vlasov, Double Hair ti môže pomôcť. Vďaka trojitému účinku a 10 zložkám na obnovu vlasov stimuluje rast vlasov, znižuje ich vypadávanie a zlepšuje ich hustotu. Na dlhšie a hustejšie vlasy!

Double Hair a Hair Care Gummies spolu tvoria neprekonateľný pár, ktorý vyživuje, posilňuje a pomáha tvojim vlasom, aby narástli dlhé a zdravé. Pridaním tohto vyživujúceho kroku do svojej rutiny starostlivosti o vlasy môžeš očakávať nové baby vlásky už za 30* dní!

Nezabudni, že rast vlasov je postupný proces. Buď trpezlivá a dôsledná a čoskoro sa budeš tešiť z nádherných vlasov, po ktorých si vždy túžila!

*Účinky výrobku sa môžu u jednotlivých osôb líšiť a môžu sa líšiť od účinkov opísaných na webovej stránke. Naše výrobky nie sú určené na prevenciu, liečbu alebo vyliečenie akejkoľvek choroby alebo závažného ochorenia. Je dôležité dodržiavať vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Produkty pre Vás

KRÁSA
-60%
Špeciálna cena 15,99 € Bežná cena 39,99 €
Zobraziť produkt
KRÁSA / ZDRAVIE
-27%
Špeciálna cena 21,99 € Bežná cena 29,99 €
Zobraziť produkt