TUMMYTOX blogs.

Sedem spôsobov, ako čeliť sezónnemu vypadávaniu vlasov

Predstav si nasledujúci scenár: umývaš si vlasy, oplachuješ šampón, a keď sa chystáš naniesť kondicionér... Hrozné! Keď si prechádzaš prstami po vlasoch, máš ruky plné chumáčov. Všimla si si, že tvoje vlasy vyzerajú s končiacim sa letom trochu matne a poškodene, ale netušila si, že je to až také zlé!

7 tips for reducing seasonal hair loss

Vieme, že to môže byť desivé, ale skôr ako spanikáriš, zhlboka sa nadýchni. Pozrime sa na to, prečo sa to stáva, a objavme niekoľko užitočných tipov, ktoré ti pomôžu vyriešiť tento problém a udržať si husté a lesklé vlasy po celý rok!

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov

Prečo ti zrazu vypadáva viac vlasov? Aby sme to skutočne pochopili, musíme sa najprv pozrieť na cykly rastu vlasov.

Cyklus rastu vlasov má tri fázy: fázu rastu, prechodnú fázu a fázu odpočinku. Po fáze odpočinku sa vlasy dostávajú do záverečnej fázy, v ktorej sa vlasy uvoľňujú z folikulov a vypadávajú.

Týmito cyklami môžeme prechádzať rôznou rýchlosťou, v rôznych obdobiach nášho života a počas celého roka.  Prečo teda môžeš pozorovať väčšie vypadávanie vlasov koncom leta a začiatkom jesene? Je pravdepodobné, že zmena teplôt viac zaťažuje pokožku hlavy a vlasové folikuly.

Ako však zistíš, či ide len o dočasný problém, alebo by si sa mala začať znepokojovať? Ak tento problém pozoruješ pravidelne každý rok v rovnakom čase a vlasy ti nevypadávajú len z jedného miesta, pravdepodobne ide o sezónne vypadávanie vlasov. Nakoniec sa tvoje vlasy vrátia do fázy rastu.

Hoci sezónne vypadávanie vlasov nemôžeš úplne zastaviť, pripravili sme pre teba praktický zoznam vecí, ktoré môžeš urobiť, aby si ho obmedzila na minimum a aby tvoje vlasy vyzerali krásne po celý rok!

7 trikov na skrotenie vypadávania vlasov

1. Chráň svoje vlasy 

Rovnako ako tvoju pokožku, aj tvoje krásne kučery môže poškodiť slnko, more, piesok a iné vplyvy prostredia. Ich ochrana môže pomôcť znížiť zaťaženie vlasových folikulov, ktoré môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Používaj výživné ochranné krémy a oleje a keď je slnko alebo chladné počasie naozaj extrémne, schovaj vlasy pod štýlový klobúk, čiapku alebo šatku. 


2. Kondicionér je tvoj najlepší priateľ

Výživný kondicionér udrží tvoje vlasy hydratované, lesklé a svieže, čo je dôležité najmä počas sezónnych zmien. Hydratované vlasy sú menej náchylné na lámanie a vypadávanie. Tu je tip: opláchni kondicionér studenou vodou, aby si uzavrela póry a udržala si pokožku hlavy dlhšie čistú.


3. Zastrihávaj rozštiepené končeky 

Pravidelné zastrihávanie udržiava vlasy v báječnom stave a pomáha zbaviť sa rozštiepených končekov. Odstránením týchto nepríjemných neduhov predídeš ďalšiemu vypadávaniu vlasov v dôsledku lámania, najmä počas sezónnych zmien, keď sú vlasy zraniteľnejšie.


4. Zmeň svoj štýl 

Nosíš každý deň ten istý cop alebo účes? Pevné účesy môžu byť pre tvoje vlasy vyčerpávajúce, najmä ak sa neustále vraciaš k tomu istému. Striedaním účesov znižuješ neustále zaťažovanie tých istých vlasových folikulov, čo môže byť prospešné najmä v obdobiach zvýšeného vypadávania vlasov. Väčšinu času nechaj svoje vlasy voľne plynúť - a ak ťa trápi, že sa ti pletú do tváre, môže ti pomôcť roztomilá čelenka. 


5. Zabudni na teplo

Príliš časté upravovanie vlasov teplom môže vysušiť alebo dokonca spáliť pokožku hlavy. Ak máš možnosť, nechaj si vlasy vysušiť na vzduchu. Ak používaš fén, nastav ho na nižšiu teplotu, aby si minimalizovala poškodenie, a udržuj fén v neustálom pohybe, aby si si neprehriala pokožku hlavy. A ak si rada natáčaš vlasy, vymeň kulmu za kulmofén. 


6. Jemné česanie 

Hrubé česanie môže spôsobiť, že sa tvoje vlasy budú zbytočne ťahať alebo lámať. Na mokré vlasy vždy používaj hrebeň so širokými zubami alebo kefu určenú na rozčesávanie mokrých vlasov. Začni od končekov a pomaly postupuj smerom ku korienkom, aby si predišla lámaniu vlasov. Uisti sa, že používaš kvalitné hrebene a kefy, a vyhýbaj sa intenzívnemu česaniu. 


7. Predĺž, posilni a obnov svoje vlasy pomocou výživového doplnku! 

Jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť vypadávanie vlasov a podporiť ich rast, je vyživovať vlasy zvnútra. Prírodný výživový doplnok plný zložiek na starostlivosť o vlasy môže byť tvojou vstupenkou k menšiemu vypadávaniu vlasov a úžasným vlasom!

Podpor svoje vlasy zvnútra pomocou Double Hair

Chápeme, že sezónne vypadávanie vlasov môže byť nepríjemné. Zaslúžiš si niečo lepšie! Preto sme sa rozhodli nájsť najlepší spôsob, ako sa s týmto problémom vyrovnať. Na scénu prichádzajú kapsuly Double Hair - tvoj spoľahlivý spojenec v starostlivosti o vlasy, ktorý dodáva všetky živiny, ktoré tvoje vlasy potrebujú počas sezónnych zmien a nielen počas nich. 

Hlavnou hviezdou je patentovaný výťažok z klíčkov hrachuAnaGain™ Nu. Táto neuveriteľná zložka pomôže tvojim vlasom, aby rástli dlhé a silné, zníži ich vypadávanie a dodá tvojim vlasom objem a silu, o ktorých si snívala. Predstav si, až o 33,9* % menšie vypadávanie vlasov len za 28* dní!

Double Hair tiež zvyšuje produkciu keratínu (vitajte, silné vlasy!) a zlepšuje mikrocirkuláciu pokožky hlavy (hurá, vlasy rastú!).

Obmedz sezónne vypadávanie vlasov a dopraj svojim vlasom trochu lásky s Double Hair! Teraz k dispozícii so špeciálnou, časovo obmedzenou zľavou.

*Upozornenie: účinky výrobku sa môžu u jednotlivých osôb líšiť a môžu sa líšiť od účinkov opísaných na webovej stránke. Naše výrobky nie sú určené na prevenciu, liečbu alebo vyliečenie akejkoľvek choroby alebo závažného ochorenia. Je dôležité dodržiavať vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Produkty pre Vás

KRÁSA
-30%
Špeciálna cena 20,90 € Bežná cena 29,99 € As low as 10,33 €
Zobraziť produkt
KRÁSA / ZDRAVIE
-27%
Špeciálna cena 21,99 € Bežná cena 29,99 €
Zobraziť produkt