TUMMYTOX blogs.

Sú ti džínsy príliš tesné? Probiotiká ti môžu pomôcť!

Vedela si, že probiotiká môžu pomôcť aj pri formovaní postavy? Okrem toho, že udržiavajú tvoje brucho a telo zdravé, sú aj skvelým pomocníkom pri chudnutí, najmä keď sa chceš opäť zmestiť do svojich obľúbených džínsov.

Get back into your jeans with probiotics

Medzi zdravím čriev a zdravou hmotnosťou totiž existuje dôležitá súvislosť. Ak ťa zaujíma, ako schudnúť prirodzeným a vyváženým spôsobom, čítaj ďalej!

Takto ti probiotiká môžu pomôcť zbaviť sa brušného tuku

Tvoje črevá sú domovom triliónov mikróbov, a hoci to neznie veľmi príjemne, presne tak by to malo byť. Má to len jeden háčik. Tieto mikróby musia byť v presnej rovnováhe pre tvoje celkové zdravie, ktoré zahŕňa aj kontrolu hmotnosti.

Dovoľ nám to vysvetliť.

Ako v každej dobrej dráme, aj tu sú dobrí a zlí. A čo sa stane, keď zvíťazia tí zlí? Keďže naši zlí chlapci sú v tomto prípade zlé črevné baktérie, v črevách nastáva nerovnováha, ktorá vedie k zlému tráveniu a priberaniu.

Dobré a zlé črevné baktérie v skutočnosti ovplyvňujú všetko v tele, od imunitného systému až po trávenie potravy. Ak sa nemôžeš zbaviť tuku v podbrušku, môže to byť preto, že tvoje črevá ovládli zlé črevné baktérie.

Pravdepodobne sa teraz pýtate: „Ako získam späť dobré baktérie?“

Tu prichádzajú na rad probiotiká. Probiotiká sú len iným výrazom pre dobré črevné baktérie a preukázalo sa, že obnovujú rovnováhu v črevách a priamo pomáhajú pri chudnutí.

Ako na to? 

  1. Probiotiká zabraňujú vstrebávaniu tukov zo stravy v črevách. To znamená, že telo namiesto toho tento tuk (a jeho kalórie!) vylúči. 
  2. Zabraňujú hromadeniu tuku tým, že zvyšujú hladinu proteínov regulujúcich tvorbu tukov, ktoré priamo súvisia so znižovaním ich ukladania.
  3. Zlepšujú spaľovanie tukov a urýchľujú chudnutie tým, že zlepšujú metabolizmus (ako dobre vaše telo premieňa potravu na energiu).
  4. Zabraňujú chuti na jedlo tým, že pomáhajú uvoľňovať hormóny, ktoré potláčajú chuť do jedla.

Jediné probiotikum, ktoré zoštíhli tvoje bruško 

Existuje však veľa probiotických produktov... Ako si vybrať ten, ktorý ti určite pomôže zbaviť sa brušného tuku?

Pri hľadaní by si sa mala zamerať na probiotické kmene. Tak ako výber správneho odtieňa rúžu, aj výber správneho probiotického kmeňa môže mať zásadný vplyv na to, ako vyzeráš a ako sa cítiš.

Našťastie vedci usilovne skúmajú rôzne kmene a ich výhody. Dokázali tak, že bakteriálny kmeň s názvom Lactobacillus plantarum dokáže urobiť zázraky pri formovaní postavy.

Konkrétne sa zameriava na tvrdohlavý tuk na bruchu, kvôli ktorému si nedokážeš zapnúť džínsy. Predstav si, že by si schudla 4* centimetre v páse len tým, že do svojho jedálnička zaradíš toto probiotikum. Nie, nie... Predstav si, že v džínsoch budete opäť pohodlne sedieť! 

Toto probiotikum môže fungovať samo o sebe, ale aby skutočne zažiarilo, potrebuje kvalitné potraviny.

Tou kvalitnou potravinou sú prebiotiká. Ide o špeciálny druh vlákniny, ktorú dobré baktérie potrebujú na to, aby rástli a premohli zlé baktérie.

Ďalšia vec, na ktorú sa treba pri výbere správnych probiotík zamerať, je ich kvalita a stabilita.

Probiotiká sú veľmi chúlostivé a cesta do čriev pre ne nie je bezpečná, pokiaľ nie sú dostatočne silné. Preto si over, či probiotický výrobok obsahuje názov kmeňa s číslami a písmenami, pretože to znamená, že má špecifické vlastnosti. 

Napríklad probiotický kmeň Lactobacillus plantarum IMC 510® zaručene prežije cestu tráviacou sústavou do čriev, kde môže plne podporiť chudnutie.

Pravdepodobne sa už nevieš dočkať, kde tento kmeň objavíš, ale neboj sa, už to nebudeme tajiť...

Vojdi sa znovu do džínsov – s Flatten That Tummy 

S pomocou zoštíhľujúceho probiotického kmeňa Lactobacillus plantarum IMC 510® dokáže Flatten That Tummy spáliť nepríjemný brušný tuk, ktorý vám robí tesné a nepohodlné džínsy.

Na posilnenie probiotických vlastností obsahuje jeho zloženie aj inulín. Ide o zložku s vysokým obsahom vlákniny, ktorá maximalizuje schopnosť dobrých črevných baktérií zoštíhľovať. 

A pretože úplne chápeme vašu túžbu po opätovnom spevnení vašich obľúbených džínsov, pridali sme extrakt zo zeleného čaju, ktorý maximalizuje spaľovanie tukov. Takto budú vaše črevá a zvyšok vášho tela pracovať v prospech vášho štíhleho pásu. 

Pravdou je, že Flatten That Tummy je skutočná superhviezda, ktorú už zbožňujú tisíce krásnych brušiek. Prečo? Pretože sa vďaka nemu cítia skvele aj pri nosení svojich obľúbených kúskov!

Vyskúšajte Flatten That Tummy za špeciálnu cenu a pridajte sa ku komunite sebavedomých žien!

*Upozornenie: Účinky výrobku sa môžu u jednotlivých osôb líšiť a môžu sa líšiť od účinkov opísaných na webovej stránke.

Produkty pre Vás