TUMMYTOX blogs.

Gumové cukríky či kapsuly: ktoré výživové doplnky sú pre teba najlepšie?

Rozhodla si sa, že sa budeš o svoje telo viac starať. To je skvelý nápad! Vitamíny na bohaté vlasy, probiotiká na zdravé črevá a možno aj minerály na posilnenie imunitného systému...

Teraz však prichádza veľké rozhodnutie: gumové cukríky alebo kapsuly? Ťažká voľba, však?

Gummies or capsules?

Úplne chápeme túto dilemu! Predovšetkým chceš to, čo je najlepšie pre tvoje telo a čo sa najlepšie prispôsobí tvojim zvyklostiam. Či už si vyberieš tradičné kapsuly alebo chutné gumené medvedíky, buď si istá, že si si vybrala účinný spôsob výživy svojho tela.

Pozrime sa na silné stránky oboch foriem, ktoré ti pomôžu zistiť, ktorá z nich lepšie vyhovuje tvojim potrebám a preferenciám na udržanie celkovej pohody na vrchole.

Kapsuly – strážcovia živín 

Kapsuly poskytujú silnú dávku živín, ktoré sa postarajú o e tvoje telo, a to všetko vďaka svojmu baleniu.

Obaly kapsúl sú väčšinou vyrobené z hypermelózy. V podstate ide o moderný termín pre materiál na rastlinnej báze. Tieto kapsuly umožňujú, aby doplnky stravy vo vnútri neobsahovali prídavné látky, pretože držia všetky prospešné látky pohromade (na rozdiel od tabliet). 

Živiny vo vnútri kapsuly tak môžu byť v práškovej alebo tekutej forme - v závislosti od zloženia. Hlavným cieľom je udržať všetky dobré látky silné a účinné, až kým nenastane čas uvoľniť ich silu v tvojom tele. 

To je veľmi dôležité pre črevné baktérie, známe ako probiotiká, ktoré sú obzvlášť citlivé na vonkajšie prostredie. Obal kapsuly funguje ako štít, aby prežili svoju cestu do čriev, kde môžu začať pracovať.

Živiny sa potom vstrebávajú do tela a dostanú sa tam, kde sú najviac potrebné. V závislosti od jednotlivých živín môže byť potrebné užívať jednu, dve alebo dokonca tri kapsuly denne, aby sa pokryli tvoje denné potreby. Na druhej strane budeš vďaka tomu pravdepodobne každý deň piť oveľa viac vody, a kto by nechcel mať hydratovanú pokožku?

Kapsuly sa vďaka svojmu tvaru a hladkému povrchu ľahko prehĺtajú a navyše nemajú tú nepríjemnú chuť, ktorú majú tablety, keď sa začnú rozpúšťať v ústach.

Gumové cukríky – zdravé a chutné pochúťky

Vďaka gumovým medvedíkom sa budeš určite tešiť na každodenné užívanie vitamínov.

Gumové medvedíky sú želatínové alebo pektínové (vegánska varianta) cukríky plné vitamínov a minerálov. Niektoré môžu obsahovať pridaný cukor, ale my sme rozhodne väčšími fanúšikmi gumových cukríkov s prírodnými ovocnými príchuťami.

Tieto mäkké a aromatické pochúťky sú však viac než len potešením pre tvoje chuťové poháriky. Hneď ako ich vložíš do úst, začnú sa rozpúšťať a uvoľňovať všetky živiny. 

A ukázalo sa, že niektoré vitamíny takto fungujú oveľa lepšie! Vstrebávajú sa rýchlejšie a sú oveľa ľahšie stráviteľné ako kapsuly.

Navyše je veľmi jednoduché zaradiť žuvačky do každodennej rutiny, pretože úprimne, ani nemáš pocit, že užívaš výživový doplnok. A kto by si zabudol dať po jedle niečo sladké?

Ak ťa desí už len predstava prehĺtania obrovských tabliet, gumové cukríky sú príjemnou alternatívou! Stačí ich rozžuť, vodu na to nepotrebujete. To znamená, že si ich môžeš vziať kamkoľvek a zjesť ich kedykoľvek. A určite budeš chcieť, pretože sú naozaj chutné.

Objav široký výber produktov na starostlivosť o zdravie v TummyToxe!

Sme presvedčení, že zdravotná starostlivosť by mala byť zábavou, nie povinnosťou. Preto sme pripravili rad lákavých gumových medvedíkov, ktoré prinášajú pôžitok (a potešenie!) s každým sústom!

Keďže sme chceli, aby si tieto malé pochúťky mohli vychutnať všetci, vyrobili sme ich bez želatíny! Vďaka tomu sú vhodné aj pre vegánov a vegetariánov. Tu sú naše obľúbené!

  • Immunity Gummies: skvelo podporia tvoj imunitný systém. Udržuj obranyschopnosť svojho tela na vysokej úrovni a bojuj proti únave s lahodnými gumovými medvedíkmi s príchuťou pomaranča, ktoré obsahujú zinok, vitamín C a propolis.
  • Glowing Skin Gummies: ak chceš, aby tvoja pleť žiarila a vyzerala úžasne každý deň, dopraj si tieto božské gumové medvedíky s citrónovou príchuťou. Sú plné kolagénu, koenzýmu Q10 a biotínu, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a zlepšujú štruktúru pokožky.
  • Hair Care Gummies: tieto lahodné gumové medvedíky s jahodovou príchuťou sú ideálne, keď chceš vlasom vrátiť lesk. Obsahujú 12 zložiek na obnovu vlasov, ktoré chránia tvoje vlasy a zároveň podporujú ich rast a regeneráciu.

Si pripravená obohatiť svoju wellness rutinu o niečo lahodné? Pozri si našu kompletnú ponuku gumových cukríkovešte dnes!

Produkty pre Vás

KRÁSA / ZDRAVIE
-27%
Špeciálna cena 21,99 € Bežná cena 29,99 €
Zobraziť produkt
KRÁSA / ZDRAVIE
-32%
Špeciálna cena 16,90 € Bežná cena 24,99 €
Zobraziť produkt